Az sem új keletű feltételezés, hogy a testi betegségeknek lelki háttere is van. Sokszor előfordul, hogy testi tünetek kezelése mellett pszichológust, pszichiátert is bevonnak a lélek és elme kezelésébe, amely várhatóan enyhít a testi panaszokon.
Az immunrendszer és a lélek összefüggéseit is kezdik feltárni és minden tény arra mutat, hogy a lelki megrázkódtatások, mint például a gyász, stressz, vagy depresszió, nagymértékben csökkentik a T-limfocita immunsejtek számát.[1] A bal agyfélteke felelős a fokozott immunválaszért, viszont megfigyelhető, hogy a tartós stressznek és depressziónak kitett személyeknél a jobb agyfélteke az aktívabb.
Jelentkezzen most ingyenes, kötelezettség nélküli hallásszűrésre!
Vegyen részt teljeskörű és ingyenes hallásvizsgálatunkon, töltse ki rövid űrlapunkat és jelentkezzen most!
Az elmúlt időszakban mindannyian az otthonainkba kuckóztunk be saját magunk és környezetünk védelmének érdekében.
Ám sajnos a jótékony, vírus terjedését gátló hatás mellett számolni kell pár negatív következménnyel is:
- A hosszú bezártság miatt kevésbé tartjuk a kapcsolatot szeretteinkkel, amely befelé fordulást, depressziót válthat ki, amelynek következtében csökken az immunrendszer védekező képessége.
- A bezárkózás megvonja az éltető napfényt, ami D-vitamin hiányhoz vezethet. A D-vitamin hiány következményeiről egy régebbi cikkünkben számoltunk be.
- A szabad levegőn megtett séták csökkentik a stresszt, segítenek ellazulni és elterelni figyelmünket azokról a problémákról, amelyekkel minden nap foglalkozunk. Ha hosszú ideig meg vagyunk tőle vonva, akkor romlik a koncentrációs-, és a fizikai teljesítő képességünk is és sajnos ez is vezethet depresszióhoz.
A korlátozási szablyokat szem előtt tartva próbáljunk meg ilyenkor is időt tölteni a szabadban és feltöltődni.
[1] A T-limfocita a fehérvérsejtek egyik alcsoportja, amely a csecsemőmirigyben (tímuszban) válik éretté. Központi szerepe van az immunrendszer működésében.
Források:
https://gyogyhirek.hu/szomorusag-gyengiti-az-immunrendszert/