Nos, erre a kérdésre nincs egyszerű és egyértelmű válasz. Ugyanis a cochleáris implantátum beültetésének feltételei az utóbbi években jelentősen változtak.
A cochleáris implantátum egy nagyszerű szerkezet, mely visszaadja a hallás ajándékát azoknak, akik jelentős halláskárosodásban szenvednek. Mégis számos emberben él tévhit a hallásjavító implantátumok kapcsán. Így itt az ideje, hogy tisztázzunk minden fontosabb tévhitet, mely ezzel az eszközzel kapcsolatban él.
Egy jó zene szebbé, érdekesebbé és élvezhetőbbé teszi az életet. Zenehallgatással a jelenlegi helyzetben is sokat tehet azért, hogy boldog és vidám pillanatokkal színesítse a mindennapjait.
A veleszületett halláskárosodás bizony az egyik leggyakoribb krónikus állapot az újszülötteknél. Magyarországon jelentős előrelépés a korai hallásdiagnosztikában, hogy ma már kötelező az objektív újszülött kori hallásszűrés!
A cochleáris implantátum, azoknak a gyermekeknek és felnőtteknek ajánlott, akiknek a belső fülében sérültek a hallósejtek, ezért nem tudják megfelelően észlelni a hallott hangot. Súlyos és nagyon súlyos idegi típusú kétoldali halláscsökkenésű gyermekeknek és felnőtteknek nyújt segítséget, akiknél a hallókészülék csak kis mértékben vagy egyáltalán nem segít.