1. 25 dB-es hallásromlásnál már ajánlható a készülék, de Ön hozza meg a döntést. Az audiológus orvos, asszisztens felvilágosítást ad és segít, hogy a hallásgörbe és a lenyomat formája ismeretében milyen típusú és formájú készülék a legmegfelelőbb.
2. Amennyiben lehetőség van rá, mindkét fülére válasszon készüléket. Ugyanis, ha nem visel mindkét oldalra készüléket, - és ennek nincs akadálya - a beszédértésben javulás nem garantálható, hiszen két füllel hallunk, melynek az a feladata, hogy meghatározza a hang irányát, a hangok összetételét és könnyítse a kommunikációt. Egyoldali készülék ellátásnál, amennyiben fél év után történt meg a kétoldali ellátás a később készüléket viselő fül beszédértése jelentősen romolhat.
Jelentkezzen most ingyenes, kötelezettség nélküli hallásszűrésre!
Vegyen részt teljeskörű és ingyenes hallásvizsgálatunkon, töltse ki rövid űrlapunkat és jelentkezzen most!
3. Amennyiben már visel hallókészüléket és meg volt elégedve a viseletével, nem célszerű teljesen más típust választani, akkor, ha a hallásának változása, vagy egyéb ok, ezt nem indokolja.
4. A hallókészülék kiválasztásnál legyen körültekintő, hallgassa meg audiológusa tanácsát. Azonban Ön választ a javaslatok, az egyéni igényei és szükségletei alapján.
5. Fogadja el családtagjainak, ismerőseinek segítségét, mert a hallásromlást az esetek nagy részében először a környezet érzékeli.